Poczuj wilczy zew!
Obrazek w tle

Co zabrać w podróż w tropiki?

Wybierasz się do Indii lub na Półwysep Indochiński, a może do Afryki lub Ameryki Południowej?

Zastanawiasz się co ze sobą zabrać w tak daleką podróż i na co być gotowym?

Jeśli tak, nasza podróżna CHECKLISTA rozwieje kilka Twoich wątpliwości i pozwoli Ci bez przykrych niespodzianek w pełni cieszyć się wymarzoną podróżą!

Wybierając się w daleką podróż trzeba być przygotowanym na wiele niespodzianek, gdyż możemy być pewni, że i tak wiele innych nas czeka. Kilka informacji przydatnych w różnych rejonach świata znajdziesz poniżej, są one zbiorem naszych doświadczeń, jak i doświadczeń setek klientów, którzy regularnie odwiedzają nasze sklepy zaopatrując się przed swoimi podróżami.

 

SZCZEPIENIA – wybierając kierunek świata w którym chcemy podróżować, warto sprawdzić z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać, i nie chodzi tu o ludzi czy zwierzęta, a mikroorganizmy które choć niewidoczne, mogą zepsuć każdą podróż. Sczepienia przeciw  WZW A i B  oraz tężec, krztusiec i błonicę to standardowe minimum w prawie każdy rejon „dzikiego” świata, po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę:

http://www.medycynatropikalna.pl/

UBEZPIECZENIAnie oszczędzaj na ubezpieczeniu, zwłaszcza jeśli Twoja podróż wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem. W przypadku wyjazdu w góry ubezpieczenie musi zawierać informację na temat akcji poszukiwawczo-ratowniczej. Pamiętaj też, że musisz opłacić swoje leczenie na miejscu, a ubezpieczyciel dopiero po powrocie zwróci poniesione koszty; zachowaj wszystkie dokumenty i rachunki, zapoznaj się też dokładnie z OWU.

PASZPORT I WIZA – w przypadku wiz co kraj to obyczaj, zajrzyj na www.msz.gov.pl, gdzie dowiesz się, czy wiza jest wymagana. Jeśli jesteś zabiegany, oddaj sprawę organizacji wizy pośrednikowi, których w sieci nie brakuje, jeśli masz czas, zrób to sam, na pewno zaoszczędzisz. Dla świętego spokoju Twój paszport powinien być ważny przynajmniej pół roku od daty wyjazdu, sprawdź jednak jakie obostrzenia są w kraju do którego zmierzasz.

CHECKLISTA…

Zapraszamy na bloga: http://blog.e-horyzont.pl/o-czym-pamietac-i-co-zabrac-w-podroz-w-tropiki/

Wilcza Strona

twoja@wilczastrona.com

Brak komentarzy

Napisz komentarz

0

Twój Koszyk

Link do zmiany hasła został wysłany na Twój adres e-mail