10 porad przed wycieczką z psem

Czy może być coś przyjemniejszego niż wypad na łono natury ze swoim czworonożnym przyjacielem? Chyba nie 😉 Zatem, jak się przygotować, aby wycieczka wspólna sprawiła jak największą radość? Poznajcie kilka ciekawych podpowiedzi, dzięki którym podróżowanie z psem i poznawanie nowych zakątków świata już nigdy nie będzie takie samo.

1. Po pierwsze: planuj!

Zaplanowanie wycieczki to podstawowa sprawa. Warto przygotować sobie listę rzeczy, które koniecznie trzeba za sobą zabrać (o tym w dalszej części tekstu). Lista ta może, a nawet powinna być mocno elastyczna i dostosowana do celu podróży. Koniecznie trzeba sprawdzić pogodę, jaka może nas zastać w miejscu docelowym. Mimo to, zawsze warto być przygotowanym na zgoła odmienne warunki, tym bardziej, że nie będziemy sami!

2. Wycieczkowy “must have”

Gdy planujemy nocleg z pupilem, bardzo istotne jest również wcześniejsze sprawdzenie, czy wybrany obiekt noclegowy oferuje takie usługi. Jeśli nie chcemy być zaskoczeni, wskazane jest znalezienie kontaktu do najbliższej lecznicy w okolicy, w której będziemy przebywać. Ważnym ekwipunkiem, którego nie powinno zabraknąć w naszym bagażu jest apteczka oraz torebki na odchody i chusteczki higieniczne. Mile widziane jest także posiadanie mapy obszaru, który planujemy odwiedzić. Nasz pupil z pewnością będzie nam wdzięczny, jeśli zabierzemy jego ulubioną zabawkę.

 

Zapraszamy na bloga: http://blog.e-horyzont.pl/10-rzeczy-o-ktorych-musisz-pamietac-wybierajac-sie-na-wycieczke-z-psem/

 

Leave a Reply