fbpx

Czy zastanawiałeś się kiedyś z czego stworzone są wodoodporne, ciepłe, lecz doskonale oddychające buty lub kurtka znajdujące się w Twojej szafie? Prawdopodobnie to Gore-Tex, najbardziej znana i ceniona tkanina, zapewniająca komfort od stóp do głów przy każdej pogodzie.

Gore-Tex – tajemnica sukcesu.

Gore-Tex to technologia opatentowana przez spółkę W.L. Gore&Associates. Tkanina ta jest wyjątkowym materiałem, składającym się z opartych na teflonie membran, nici oraz włókien. To przypominająca ażurową tkaninę sieć kanalików (aż 1,4 miliarda na 1 cm2!), która chroni zarówno przed przegrzaniem, jaki i przed wiatrem, deszczem, śniegiem. Dzięki tej strukturze cząsteczki pary wodnej, powstającej z potu przenikają na zewnątrz, zapobiegając przegrzaniu i przykremu zapachowi. Natomiast krople deszczu są zbyt duże, aby przeniknąć przez tkaninę Gore-Tex. Ciśnienie osmotyczne pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem w pewien sposób wymusza stałe usuwanie pary wodnej, a także potu. Niezwykłą popularność tej technologii zapewnia wielofunkcyjność i innowacyjność odzieży oraz obuwia uszytego z Gore-Tex-u.

Tkanina ta wyróżnia się odpornością na promienie UV, kwaśne opady oraz wilgoć, doskonale chroniąc w ten sposób skórę użytkownika. Pierwotnie została stworzona z przeznaczeniem dla profesjonalistów i sportowców. Jednak po pozytywnych opiniach tych osób z wielkim sukcesem wprowadzono technologię Gore-Tex również do obuwia oraz ubrań dla szerokich rzesz zwykłych użytkowników.

Poniżej  Buty SENDERO MID GTX LADY SURROUND blue oparte o membranę Gore-tex

Bardzo lekkie damskie buty trekkingowe, wodoodporne i doskonale oddychające. Przeznaczone do użytku zwłaszcza podczas upalnych letnich miesięcy.

 

Zapraszamy na bloga: http://blog.e-horyzont.pl/czym-jest-gore-tex/

 

Leave a Reply