Szukasz namiotu? Mnogość wyboru na rynku nie ułatwia Ci wyboru. Zapraszam do lektury….

Chcesz kupić namiot, a mnogość modeli na rynku przeraża Cię? Jeżeli odpowiedziałeś sobie twierdząco na to pytanie, to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie.

Zasadnicze pytanie, które powinieneś sobie zadać, to czy chcesz nosić namiot w plecaku, czy wozić go samochodem. Jeżeli Twój „dom” będziesz nosił na plecach lub woził rowerem, to zwróć uwagę na wagę. Nie powinna ona przekraczać 4 kg. Dla wielu z nas niska waga jest ważnym kryterium doboru namiotu. Możesz obniżyć wagę  zwracając uwagę na pewne detale. Lekki namiot charakteryzuje się aluminiowym stelażem, który jest lepszy od włókna szklanego. Aluminiowe rurki mają niższą wagę i większą wytrzymałość, niestety są one droższe. Porównując obydwa typy stelażu można zauważyć, że aluminiowy dla klasycznego igloo waży 460 g, a z włókna szklanego aż 800 g. czyli prawie dwa razy więcej. Bardzo podobnie jest ze szpilkami: stalowe ważą ok. 25 g, a aluminiowe 10-15 g. Dobrym pomysłem jest też dzielenie namiotu pomiędzy uczestników wyjazdu. Jedna osoba może nieść tropik i sypialnię, a druga stelaż i szpilki.

W przypadku wyboru namiotów rodzinnych, które najczęściej używane są stacjonarnie, waga nie ma znaczenia. Istotny jest komfort podczas codziennego użytkowania. Oprócz części sypialnej ważną rolę odgrywa część rekreacyjna, która podczas złej pogody zapewni nam nie tylko schronienie przed deszczem, ale umożliwi nam swobodny wypoczynek. Będziemy mogli w niej rozstawić stolik i rozegrać partyjkę szachów lub zagrać w karty, chłodząc swe gardła stosownymi napojami.

Namiot SPLIT od Fjord Nansen – doskonały namiot rodzinny na camping.

 

Zapraszamy na bloga: http://blog.e-horyzont.pl/jaki-namiot-kupic-i-na-co-zwrocic-uwage/

 

Leave a Reply